Ocenění od Fotbalové asociace České republiky

10.11. se v Praze na Žofíně konal tradiční Galavečer Grassroots fotbalu. Fotbalová asociace České republiky na něm každoročně oceňuje nejleší aktivity v neprofesionálním fotbale. V jedné z kategorií se dočkalo ocenění i České hnutí Speciálních olympiád.

 

12400723_1695441704009243_6994951954772365999_n

Stalo se držitelem ocenění Sociální akce roku za příkladnou účast na Světových letních hrách Speciálních olympiád v Los Angeles. Na slavnostním večeru převzal tuto cenu kapitán fotbalového týmu z Los Angeles Zdenek  Mucha, sportovec SK Chmel Tuchořice a ředitel sportu kopaná Českého hnutí Speciálních olympiád David Bělůnek. Konalo se tak před zraky významných fotbalových osobností v čele s reprezentační trenérem Pavlem Vrbou, hráčem Sparty Praha a reprezentantem ČR Davidem Lafatou, předsedou Fotbalové asociace České republiky Miroslavem Peltou a mnoha dalších osobností – nejenom fotbalového světa.

Celá spolupráce s Fotbalovou asociací ČR se rozvíjí zejména od podpisu Memoranda o spolupráci v roce 2012. Zaměřuje se na vzájemnou podporu aktivit, přípravu náborových akcí pro malé děti, aktivit v rámci Evropského fotbalového týdne, spolupořádání fotbalových turnajů, propagaci a medializaci společných aktivit. Důkazem kvalitní spolupráce je to, že byla vybrána k prezentování na Evropské fotbalové konferenci Speciálních olympiád, která se uskuteční v březnu tohoto roku v Antverpách. Na konferenci se podílí také UEFA.

O zisk ocenění a příkladnou reprezentaci se zasloužil tým ve složení:

Sportovci:

Zdenek Mucha (c), Zdenek Dvořák (g), Pavel Urban, Miloš Šovar, Jiří Faul, Antonín Miko

Partneři:

Jakub Rázek, Martin Dvořák, Lukáš Svobodník, Lukáš Lisal, Zdeněk Jokl, Matin Nuhlíček

Trenéři:

David Bělůnek, Nikola Jobová

(db)

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.